haft florencki wzory

haft florencki wzory

Jak zacząć blackwork Haft

W ciągu ostatnich pięciu lat lub tak odnotowano ponowne pojawienie się haftem blackwork. Ponieważ zainteresowanie blackwork rośnie, czasopisma robótki są wyposażone kolejne wykresy blackwork i artykułów. Dowiedz się, jak rozpocząć haft blackwork jest dość prosta. Po opanowaniu podstaw można zacząć eksperymentować z innymi rodzajami nici, tkanin i tak, nawet innych rodzajów szwów, które można włączyć, aby utworzyć swój własny, niepowtarzalny, indywidualny styl blackwork.http://windmar.com.pl/katalog-produktow-i-uslug/okna-dachowe/okna-dachowe-kolankowe-fakro

Ale na razie zacznijmy ciągu kilku podstaw.

Pierwszą rzeczą, początkujący powinni zapoznać się z jest słownictwo haftem. Zrozumienie terminologii ułatwia zrozumienie książek projektowych, wykresy sygnatur oraz inne zszywek nieco lepiej.

W haftowania nitki używane do szwy są określane jako nici. Muliny jest luźno skręcany sześć nici wątku. Pasma mogą być oddzielone i stosowane pojedynczo do konturów szycia i drobnych szczegółów. Można też korzystać z dwóch, trzech lub więcej pasm razem dać tekstury projektu i cieniowanie.

Nić bawełniana jest najbardziej popularna i jest dostępny w wielu subtelnych i bogatych odcieniach. Jedwab i jedwab nici można także otrzymać mimo paleta jest nieco mniejsza niż bawełny. Jednakże, jedwab i wiskoza nici może dać swój projekt delikatny połysk.

Najczęściej stosowane są tkaniny w haftem common-splot, a nawet splot. Common-splot tkaniny są ściśle tkane o stosunkowo gładkiej powierzchni. Pościel mieści się w tej kategorii. Nawet splot tkaniny są gładkie tka z różnicy: liczba zwojów na cal kwadratowy jest taka sama w pionie (osnowa) i poziomej (wątku). Aida, który składa się z grupy przecinających wątku, znajduje się w tej kategorii.

Tradycyjnie blackwork hafty została wykonana z czarnego jedwabiu w kolorze białym lub kremowym lnu. Ale w dzisiejszych czasach, ze zróżnicowanym asortymentem drzwi zewnętrzne gdynia Jedwabie i tkanin, które są dostępne w niezliczonej ilości kolorów, można łączyć i dopasowywać do własnych upodobań.
Artykuł dzięki: