artkontakt.pl
Obrazy o roznej technice

Obrazy o roznej technice

Obraz olejny w duchu modernizmu

W obecnym czasie bardzo wiele obrazów trafia do nas nie tyle malowanych co wyklejanych. Jest to technika bardzo trudna i bardzo precyzyjna w wykonaniu. W związku z tym często patrząc na ów obraz wiele osób się zastanawia, jak artysta zdołał to wszystko połączyć, żeby się trzymało.Całkiem niedawno widzów zachwycił obraz wykonany z kolorowych ortopeda kraków szkiełek wyklejonych na płótnie. Był on tak niezwykły, że ogromna ilość ludzi zatrzymywała się przy nim zastanawiając się, jakim cudem to wszystko nie tylko się trzyma, lecz także wygląda przepięknie. Obraz został sprzedany za dość sporą kwotę, ponieważ piękna się nie ocenia przez pryzmat pieniędzy, lecz po prostu się podoba.

Piękny portret wiktoriańskiej kobiety

Innym obrazem, który http://windmar.com.pl/katalog-produktow-i-uslug/okna-drewniane/pozbud-exterm-88 zachwycił ludzi była zwykła wyklejanka z papieru toaletowego, która jednakowoż przedstawiała przecudny widoczek. Ów papier była tak skręcany i tak kombinowany, że wyszedł z niego las, droga, dom ze wszystkimi szczegółami. Ludzie patrzący nie mogli się nadziwić, jakim cudem ktoś stworzył takie dzieło. Ciekawostką było to, że artystka miała zaledwie 14 lat i była niepełnosprawna ruchowo. W kwestii sztuki nie doświadczenie czy wiek się liczą, lecz umiejętności a dokładniej to, co przedstawiają obrazy. Bez względu na to, czy jest to obraz malowany przez osobę sparaliżowaną, która trzyma pędzel w zębach czy wyklejany przez dziecko, które ma upośledzenie umysłowe, ważne jest to, co ów obraz pokaże światu.

Świat bowiem ocenia nie artystę, lecz to, co stworzył. Patrzy na obraz i stwierdza, że to jest według niego prawdziwe dzieło sztuki.

Artykuł dzięki: