Martwa natura
Martwa natura

Martwa natura

Czy nie zdarzyło Ci się nigdy mieć obrazów martwej natury na ścianie Twojej sypialni, w przedpokoju, albo udekorować nimi wnętrza pomieszczenia salonowego? Martwa natura to zdecydowany numer jeden, jeżeli chodzi o kompozycje malarskie, w tym także i nierzadko rysunkowe, jakie zbudowane są z rozmaitych fragmentów nieruchomych, które z reguły nie odznaczają się wielkimi gabarytami oraz które cechują się właściwie dostosowanymi walorami kompozycyjno-estetycznymi. Śmiało można wręcz rzec, iż martwa natura bazuje na symbolicznych przedstawieniach.
Martwa natura w postaci granatów i winogron
Do najbardziej charakterystycznych rodzajów obrazów prezentujących obiekty wpisujące się idealnie w martwą naturę zaliczyć trzeba przede wszystkim owoce, książki, naczynia domowego użytku na co dzień stosowane, przybory i akcesoria, w tym kuchenne, przyrządy myśliwskie, cennik ubezpieczeń oc broń, świece, karty, instrumenty muzyczne, ale także mnóstwo wielorakich typów produktów spożywczych takich jak owoce, ryby, warzywa czy też całe stoły pełne potraw i dodatkowo również wypieki piekarskie i cukiernicze czy też posiłki typu śniadanie lub kolacja. Warto także nadmienić, że w obrębie tematyki martwej natury eksponowanej na obrazach występują też czasami zwierzęta, skorupiaki czy też owady.
Jeszcze jedna kwestia na jaką bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę to fakt, że martwa natura nigdy nie będzie przyjmowała postaci ludzkiej, a na pewno temat jednostki ludzkiej nie będzie stanowił tematu przewodniego. Niemniej jednak w przeszłości, artyści którzy wybierali ten właśnie rodzaj przedstawień stawiali na prezentacje ludzkiej czaszki, czy ogólnie kości, ale nigdy człowieka żywego.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: oc ceny